TUĞÇE KALAYCIOĞLU

FİZYOTERAPİST

Tuğçe Kalaycıoğlu kimdir?

Tuğçe KalaycıoğluHacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde lisansını 2009’te tamamlayan Dr. Fzt. Tuğçe Kalaycıoğlu, 2012 yılında yüksek lisansını yine Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlamış ve 2017 yılında Spor fizyoterapistliği alanında doktorasını almıştır.

2011 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarında bale ve modern dansçılarla 6 ay çalıştıktan sonra tezini dansçılarda tamamlayan, 2012-2013 yılları arasında Hentbol Süper Lig Kadın-Erkek A Takımında çalışmıştır.

2013 yılında Akdeniz Oyunlarında A Milli Erkek Hentbol Fizyoterapisti olarak görev almıştır.

2014-2015 yıllarında Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik çalışmıştır.

2016 yılında 4 ay boyunca İngiltere’de Royal Bale dansçılarıyla çalışarak ve ayak bileği programı alanında projeler yapmıştır. İngiltere ve Singapur’da çeşitli workshop ve sözel sunumlar yapıp, kendini geliştirmek için dansçı ve sporcu alanında kongrelere katılmıştır.

Asıl doktora uzmanlığı ayak bileği olup, alt ve üst ekstremite yaralanmaları ve core stabilizasyon alanında uzmanlığı mevcuttur.

Kariyerine spor hekimi Dr. Ateş Şendil ile birlikte klinisyen olarak sporcu ve dansçı sağlığı alanında devam etmektedir.

2017 yılından itibaren doktor öğretim üyesi ve bölüm başkanı olarak Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesinde, misafir öğretim üyesi olarak Karatay Üniversitesinde akademik olarak görev yapmaktadır.

red foxes facebook