DR. TUBA GÜNEBAK

DİYETİSYEN

Dr. Tuba Günebak kimdir?

4 Mayıs 1979 Ankara doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2001 yılında başarıyla mezun olmuş; bir yıl özel sektör tecrübesi edindikten sonra Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde, araştırma görevlisi olarak, akademik kariyerine yüksek lisans yaparak başlamıştır.

Prof.Dr.Türkan Kutluay Merdol danışmanlığında yürüttüğü “14 – 15 Yaş Grubu Kız Çocuklarında Bazı Antropometrik Ölçümler ve Bu Ölçümleri Etkileyen Faktörlerin Belirlenmesi” konulu tez çalışmasını başarıyla sunarak oybirliği ile “uzman” ünvanı almıştır. Akabinde Prof.Dr. H.Tanju Besler ve Prof.Dr. M.Sinan Beksaç danışmanlığında doktora çalışmasına başlamış; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda yürüttüğü “Metilentetrahidrofolat Redüktaz Gen Polimorfizmi Olan Gebe Kadınlarda Antenatal Depresyon ve Bazı Aminoasitlerle İlişkisi” konulu tez çalışmasını başarıyla tamamlayarak jürinin oybirliği ile “doktor” ünvanı almıştır.

Doktora tez çalışmasını tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi’nden ayrılmış ve Tuba Günebak Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’ni kurmuştur. Bir yandan da akademik kariyerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Lefke Avrupa Üniversitesi’nde devam etmeye başlamıştır.

Akademik çalışmalarını başarıyla sürdürerek “Yardımcı doçent” ünvanı almıştır. 2013 yılından beri, kliniğinde, Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden ve yurtdışından gelen binlerce danışanına sağlık dağıtmaya devam etmektedir. Kliniğinin kapılarının açıldığı ilk günden bu yana, bir yandan da, kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetleri vermektedir.

Bugüne kadar United Clubs Spor Kulübü, Anadolu Ajansı, Fizyocare Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Ülkü Eğitim Kurumları, ODTÜ Yüzme Kulübü, Bayraktar İnşaat, Türkerler Holding, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na kurumsal beslenme danışmanı olarak hizmet vermiştir. Bu sene Panora AVM’nin sağlıklı yaşam etkinlikleri danışmanlığını üstlenmiştir.

2015 yılında 6 ay boyunca TRT Ankara Radyosu Kent Radyo’da (FM 105.6) canlı yayın konuğu ve moderator, 2016 yılında 6 ay boyunca TRT Okul kanalı “Günlük Hayat” Programı canlı yayın konuğu ve moderator olarak hizmet vermiştir. Birçok ulusal ve uluslararası bilimsel ya da güncel dergide makaleleri yayınlanmış, birçok ulusal ve uluslararası kongrede sunumları olmuştur. Bu sene akademik kariyerine İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nde devam edecektir. Üniversitede verdiği dersler arasında; “Anne ve Çocuk Beslenmesi”, “Çocuk Hastalıklarında Beslenme Tedavisi”, “Toplu Beslenme Sistemlerinde Beslenme”, “Sporcu Beslenmesi”, “Egzersiz ve Beslenme”, “Beslenme Eğitimi”, “Maternal and Child Nutrition”, “Nutritional Therapy of Childhood Diseases”, “Nutritional Therapy of Adulthood Chronic Diseases”, “Sports Nutrition”, “Institutional Nutrition” bulunmaktadır”.

red foxes facebook