FERHAT ARGUN

ATLETİZM ANTRENÖRÜ

Ferhat Argun kimdir?

1995 yılında Muş’ta doğdu. İnegöl Yunus Emre Lisesi’nde öğrenimini tamamladıktan sonra, Bursa Uludağ Üniversitesi BESYO bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatında; tenis, badminton ve atletizm branşlarında 1 kademe antrenörlük belgelerini aldı.

Spor yaşamına 7. Sınıfta kendisiyle ilgilenen ve atletizm branşına yönlendiren beden eğitimi öğretmeni sayesinde başladı.

İlk olarak İnegöl İshakpaşa Spor Kulübü’nde koşmaya başladı. Bir yıl içerisinde Fenerbahçe Spor Kulübü atletizm takımına transfer oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü çatısı altında 9 yıl boyunca yarışmalara katıldı. Fenerbahçe SK kros ve pist takımında 3’er kere Türkiye şampiyonluğu, ayrıca Avrupa kulüpler şampiyonasında takım olarak 2. ‘lik başarısı gösterdi. Daha sonra, 1500 ve 800 m branşlarına ağırlık vermeye başlamasıyla 1500 ve 800 m’de en iyi dereceleri elde etti. Bu süreçte milli takıma seçilme ve yarışma fırsatı elde etti.

Yaşadığı bazı sakatlıklar sebebi ile 2016 yılında aktif atletizm yaşamını bırakmıştır. Atletizm branşına antrenör olarak devam etmektedir.

red foxes facebook